Proč je Měsíc v Blížencích příznivý pro praktikování rituálů?

Luna má nezastupitelné místo v přírodním cyklu, do kterého patříme i my. Tak, jako ovlivňuje příliv a odliv, ovlivňuje i nás. Jak její vliv využít najdete v našem článku Jak využít úplněk a novoluní k minirituálům. Nyní se pojďme naladit na novoluní ve znamení Blíženců a zjistit, jak ho využít k podpoře našich cest.

Blíženci jsou komunikativní a intelektuální vzdušné znamení. A právě měsíc v Blížencích přispívá ke zlepšení různých vztahů, sdružuje lidi za účelem společného cíle, komunikace, výměny informací, učení se a rovněž přispívá k plánování krátkých výletů nebo dovolených. Zároveň během tohoto období je častokrát obtížnější se soustředit na jednu věc, vše najednou vypadá fascinující. To provokuje zpoždění, zdržení nebo narušení plánu. Nicméně toto podpoříme naším speciálním rituálem, abychom zklidnili mysl a zaměřili se na váš záměr nebo přání spojené s vaší plánovanou dovolenou.

Obecně byste se rituálům měli věnovat, když nebudete nikým vyrušováni nebo přistiženi, kdy se budete cítit naladěni a schopni soustředit se na daný postup. Nejvhodnější čas na provozování magie je ten, kdy ji opravdu potřebujete vy. Jenom tehdy budou vaše přání silná, aby se kouzlo mohlo podařit. Nejlepší lunární období na rituály v zájmu zisku, přírůstku nebo znásobení je za přibývajícího měsíce. Nejsilnější dny jsou Novoluní a dva dny po něm.

Co je důležité si pamatovat při praktikování rituálů

  1. Nikomu neškodit. Vše, co děláme, a to nejen při rituálech, ale i v našem běžném životě, podle karmického zákonu, se nám trojnásobně vrátí. Přitom nezáleží, jestli jde o negativní nebo pozitivní úmysl.
  2. Většina rituálů přináší zjevné výsledky až po čase. Takže když určitým rituálem chceme působit na naše přání, dnes zrovna na cestování, tak musíme být trpěliví. Němci mají skvělé přísloví: „Tomu přichází všechno včas, kdo umí čekat.“ Je velice důležité se úplně odevzdat Vesmíru a důvěřovat v jeho laskavou podporu. Vesmír ví, jaké období je tím nejlepším k uskutečnění záměru rituálu. V rituálech na cestování je důležité nejen samotné užití si dovolené, ale také doprava, neporuchovost dopravních prostředků, ubytování, zdraví na cestách, a dokonce i samotné počasí . A proto při rituálu podporující cestování použijeme naši modrou energickou svíčku, kde jsou v tarotovém talismanu zahrnuty symboly, které nám pomůžou pozitivně ovlivnit všechny aspekty vašeho cestování.
  3. Samozřejmě výsledek rituálu závisí především na našem osobním nasazení, na energii, době a vědomé pozornosti. Také je potřeba držet se cíle, který jsme si vytyčili. Kdo ztratí soustředění, síly se rozptýlí a rituál nebude působit.
  4. Při každém rituálu je zapotřebí mít živou představu, jako by bylo cíle už dosaženo, tedy přesně a jasně vizualizovat (vidět), jako by se přání už uskutečnilo. A proto před zahájením rituálu, promyslete dopodrobna svoje přání, destinaci i samotný zážitek, který byste chtěli mít na dovolené.
  5. Nástroje při rituálu jsou pouze katalyzátory, které pomáhají zaměřit se na cíl, a tak dosáhnout větší koncentrace. Takže můžete použít vše, co se vám bude líbit a pomůže vám k soustředění, pozitivní náladě a víře v plnění vašeho přání. Já osobně používám oltář, svíčky, mnou vyrobený runový talisman na cestování, amulety, svoje šperky, které beru na dovolenou, dokonce i peněženku, abych měla dostatek peněz na svoji dovolenou . To všechno se nabije energií daného rituálu, a působí po celou dobu našeho cestování nebo dovolené.

Speciální rituál k podpoře cestování

Během rituálu jsme použili dvě svíčky s tarotovým talismanem, které můžete zakoupit na našem speciálním e-shopu. Modrá svíčka bude působit na samotné cestování. Ve speciálním talismanu jsou symboly, které nám budou pomáhat na cestě, obcházet nepříjemné situace, aby cesta do destinace byla hladká a příjemná, aby dovolená proběhla podle našich představ. Další svíčka, kterou jsme použili, je červená, a talisman na ní nám pomůže nás a naši cestu energeticky posílit, budeme se cítit dobře, budeme mít dobrou náladu a spoustu energie. A zároveň tato svíčka vyčistí vaši cestu od negativních vlivů, odstraní, nebo případně zjemní nepříjemné situace, které nemusí, ale mohou při cestování vzniknout.

Při rituálu nezapomeňte použít i různé osobní předměty, talismany, amulety nebo šperky, pro vás důležité věci, které máte u sebe při cestování a nabijte je energií z tohoto rituálu. Při dovolené to budou právě tyto talismany, které vás ochrání, připomenou vám pozitivní myšlenky a víru ve vaše přání.

Přejeme vám krásné zážitky během rituálu a hlavně šťastnou cestu!