Jak využít úplněk a novoluní k mini rituálům

Rituály nám pomáhají podporovat náš záměr, přání nebo třeba vstup do nové životní fáze. Nejvíc nás však podporují ty každodenní, které praktikujeme třeba jen pár minut, ale každý den. Mini rituál je například nádech a výdech ke zklidnění mysli, čtení vašeho přání, představa toho, co chcete nebo krátká procházka pro vyčištění mysli. Stanou se naší součástí a přirozeně nám pomáhají směřovat náš život tam, kam jde naše pozornost. Pokud věnujeme energii tomu, co chceme, jak se chceme cítit a co v životě chceme zažívat, pak se náš život přirozeně ubírá cestou našich tužeb a je plný příjemných chvil. Překážky a náročné situace pák zvládáme lépe a s lehkostí.

Jak můžeme mini rituály, které trvají opravdu jen pár minut, podpořit?

Inspiraci na každodenní rituály najdete ZDE.

Velkým pomocníkem je měsíc a jeho cyklus. Stačí, když si na začátku každého měsíce uvědomíte, kdy je novoluní a kdy úplněk. Tyto dva dny jsou pro naše rituály a přání nejdůležitější. Samozřejmě i dny mezi nimi mají význam.

Novoluní

V tomto období, měsíc dorůstá do tzv. novu. Nastává energičtější fáze měsíce, která je příhodná pro přípravy nových projektů, uspořádání si myšlenek, posílení začátků, inspiraci a nové nápady. Můžete položit dobré a silné základy všemu, co si přejete. Někdy můžete cítit příval energie, který se projevuje nesoustředěností. To se hlásí vaše vnitřní moudrost s inspirací a přívalem možností i nápadů.

Jak tedy využít tento den? Udělejte si malý rituál, kdy podpoříte dobré základy, růst a sílu toho, co si přejete. Nevymýšlejte nic složitého. Hlavní je soustředěná a klidná mysl a jasná představa vašeho přání.

Úplněk

Období úplňku je stejně důležité a silné, jako novoluní. I nyní je dobré posilovat své přání a to, co v životě chcete. Zároveň oproti novoluní vám úplněk poskytuje možnost vyčistit a zbavit se všeho starého, nepotřebného a toho, co v životě už neslouží. Tím podporujete a pročišťujete cestu splnění přání nebo se zbavujete toho, co vás v životě zpomaluje a brání vám posunout se dál. V období kolem úplňku jsme často citlivější, hloubavější, vnímavější a zpomalenější. To se paradoxně může projevit neklidem a špatným spánkem, protože dnešní moderní doba přeje spíše spěchu, a tak nás klid může rozčilovat.

Návod na minirituál novoluní/úplněk:

  • najděte si pár minut na klidném a tichém místě
  • zklidněte mysl několika nádechy a výdechy a soustřeďte se na to, co si přejete posílit, co má růst a vznikat
  • zapalte svíčku a nechte rozhořet plamen
  • své přání si napište a věnujte mu plnou pozornost, představte si jej ve své mysli
  • dejte ho pod talířek nebo jiný nehořlavý podklad, na kterém hoří svíčka
  • v duchu propojte plamen svíčky se svým srdcem a se světlem Universa
  • Pokud je novoluní, podpořte sílu záměru a pokud je úplněk, podpořte pročištění realizace záměru
  • věnujte pár minut této představě
  • nechte svíčku hořet a přání se dít

 

Obecně tedy při novoluní dáváte sílu a základ záměru a při úplňku pročišťujete váš záměr. Oba dny můžete využít k podpoře toho, o co zrovna usilujete nebo k harmonizaci vaší životní cesty. Jen mějte na paměti, jakou energii s sebou oba dny nesou a tomu zkuste přizpůsobit alespoň tyto dva dny v měsíci. Uvidíte sami, jak zajímavé věci se mohou dít.