Praktikujte rituály každý den a pocítíte změnu ve svém životě

Rituály jsou součástí našich životů, ať už si to uvědomujeme nebo ne. Jsou to rituály malé, jako ranní jóga, meditace nebo třeba rodinná snídaně o víkendu, a rituály velké. Ty, co děláme s určitým záměrem. Můžeme je provádět k přivolání našich přání, odstranění negativních myšlenek nebo toho, co ve svém životě prostě nechceme.  Díky rituálům můžeme uzavřít určité období v životě a přivítat nové. Bezesporu jsou rituály důležitou součástí našich životů, protože nám poskytují řád, ochranu a vnitřní klid. A pokud nemáte s těmi většími zkušenosti, začněte klidně s menšími. Přizvěte je do svého života a je dost možné, že pocítíte pozitivní změnu ve vašem životě. Jaké rituály to například mohou být?

Naučte se tyto malé rituály, které vám pomohou cítit se šťastněji!

  1. Vstaňte ráno o 30 minut dříve a věnujte se sami sobě. Můžete si zacvičit jógu, dát si dobrou snídani nebo si třeba přečíst noviny. Zapomeňte na hektická rána, která vás vystresují již na začátku dne. Udělejte si proto čas sami pro sebe!
  2. Napište si vaši oblíbenou afirmaci nebo přání na papír a ten dejte tam, kde ho hned po probuzení uvidíte. Afirmace mají skutečnou sílu postupně měnit naše myšlení.

Tipy na afirmace:

Jsem vděčná/vděčný za každé ráno a nový den.

Jsem obklopena/obklopen milující lidmi.

Jsem úspěšná/úspěšný ve své práci. Žiji v hojnosti.

  1. Každý večer před spaním si v hlavě zrekapitulujte, na co jste za ten den hrdí, co se povedlo. Mohou to být maličkosti, ale určitě je zdravé a prospěšné se každý večer pochválit!

Praktikujte tyto rituály každý den po celý měsíc a uvidíte, jakou vám to přinese změnu!

Vytvořit si základní návyk trvá asi 30 dní. Když si po dobu jednoho měsíce budete všímat i drobností, které vás potěšily, které jste zvládli a budete si věnovat ráno čas i pozornost, lépe uvidíte, jaké pokroky ve svém seberozvoji děláte. Tím se přirozeně zvýší vaše sebehodnota a dobrý pocit. Vaše mysl se přesměruje na to, co jde, bude nacházet řešení místo problémů a v každé překážce se bude učit vidět příležitost a přínos.

Proč jsme vybrali zrovna tyto 3 mini rituály?

V prvním si věnujete pozornost a čas, ve druhém věnujete pozornost tomu, co chcete a ve třetím se oceňujete, uzavíráte den a nastavujete svou mysl pozitivně na další den. Učíte se ovládat své myšlenky a emoce přirozeně a postupně. To je klíč k úspěšnému životu.

Nezapomínejte sami na sebe a hýčkejte své tělo, mysl a duši. A pokud byste chtěli začít s těmi většími rituály, lektorka Marina, která vede kurz Jak změnit přání v realitu, pro vás sestavila jedinečný rituál k přivolání a podpoře vašeho přání.