Obličejová jóga

Obličejová jóga nebo obličejová gymnastika, to jsou označení pro neinvazivní a velmi účinnou metodu péče o pleť. Jak již napovídá samotný název, nepůjde o používání žádné drahé kosmetiky, nýbrž o aktivitu, při které budete pleť trénovat.

S přibývajícím věkem dochází v těle k úbytku kolagenu. Jde o druh bílkoviny, která je základním stavebním kamenem pojivových tkání. Už okolo dvacátého roku života však začíná jeho celkový podíl v těle pomalu klesat a tak se začínají objevovat první jemné vrásky. Společně s nedodržováním základů správné životosprávy pak většinou připravujeme úrodnou půdu pro další, hlubší vrásky.

Obličejová jóga je speciální sestava pohybů částí obličeje a krku, která nemá za úkol nic jiného, než uvolnit a posílit právě zapojené svaly. Neexistuje žádná věková hranice, při které byste měli začít. Začít s jógou můžete kdykoliv, a téměř kdekoliv, kde nebudete mít problém vykulit oči nebo třeba našpulit rty.

Uvolnění obličeje

Obličej je jediná část těla, kterou v drtivé většině případů nezakrýváme. Pleť je tedy nepřetržitě vystavena působení vnějších vlivů. Když si přičteme například náročné zaměstnání nebo osobní problém, které mohou být spouštěčem stresu, získáme mix, který pleti dvakrát neprospěje. Pravidelným cvičením však dokážete odbourat únavu a ztuhlost v obličeji.

Postupné vyhlazení

Dalším velmi žádoucím účinkem cvičení je postupné vyhlazování vrásek, které je způsobené zvýšenou tvorbou kolagenu. Tělo si jej totiž umí produkovat samo a zpravidla produkci zvýší právě díky cvičení. Dáváte-li tedy přednost přirozenému doplnění kolagenu před tabletami a krémy, je cvičení s obličejem vhodné právě pro vás.

Levné řešení

Naučíte-li se správně cvičit obličejovou jógu, pod vedením naší zkušené lektorky, půjde o investici, která se rozhodně vyplatí. Nemusíte platit drahé procedury, krémy ani doplňky stravy slibující zázraky na počkání. Poctivé cvičení v délce několika jednotek minut odvede stejně dobrou práci za podstatně nižší náklady. Nejenže se naučíte pár triků jak nastartovat regeneraci pleti obličeje, krku a dekoltu, ale navíc si vyzkoušíte obličejovou masáž.

Stárnutí samozřejmě nedokáže úplně zastavit nikdo, a tak bude vždy do jisté míry patrné. Obličejová jóga, je však způsob, jak pleť postupně zpevnit a její ochabování podstatně zpomalit. Rozzářená pleť vám tak pomůže cítit se skvěle bez ohledu na věk.