Proč je dobré zařadit meditace do svých pravidelných rituálů?

Každý z nás hledá různé cesty a metody, které nám pomáhají v běžném životě. Ideálně to jsou rituály, které utváří náš den a pomáhají nám například v boji proti stresu nebo špatné náladě. A velmi oblíbenou metodou jsou v současné době meditace, které nám pomáhají celkově k harmonizaci mysli, zlepšují spánek i emoční vyrovnanost. A výborné na tom je, že meditaci může praktikovat opravdu každý a stačí vám k tomu i patnáct minut denně. Jen se rozhodnout a začít.

 

Důležité je vždycky si určit váš záměr nebo cíl, s čím vám má meditace pomoci. Velmi často to mohou být například úzkosti, pocit nervozity nebo strachu. A právě díky procesu meditace se dokážete zbavit negativních myšlenek a naučíte se je ovládat a řídit. Někdo by mohl dokonce tvrdit, že díky meditacím dokážete přesvědčit osud o tom, co chcete nebo si přejete. Zdá se to náročné? Věřte, že s lehkou praxí nebude a velmi rádi se budete k tomuto rituálu pravidelně vracet!

 

Různé vědecké experimenty a studie potvrzují maximálně pozitivní účinky meditace a tzv. tréninku mindfulness na naše zdraví. Český překlad tohoto názvu je všímavost, uvědomění, bdělost, pozornost zaměřená na přítomný okamžik. Určitě jste se už s tímto výrazem setkali. Jednoduše řečeno, je to praxe, kdy vědomě pozorujete vaše myšlenky a soustředíte se na přítomný okamžik. Otevřeně si uvědomujete, co přichází do vašeho vědomí, ale neposuzujete to, nijak tyto myšlenky nedohodnotíte, pouze je pozorujete. Díky tomuto cvičení pak dokážete lépe pochopit propojenost mezi myšlenkami, pocity a vlastním chováním. A v tom vám právě meditace může významně pomoci. Žít přítomným okamžikem, dozvědět se něco o sobě a začít s tím dál pracovat. Nenechejte vaše vlastní myšlenky, aby ovládaly váš život. Naučte se ovládat vy je.

Existuje spousta aplikací, které si můžete jednoduše nainstalovat do svého telefonu nebo si můžete najít někoho, kdo vás bude pravidelně meditacemi provádět. Meditace může být dlouhá, ale najdete i takové, které vám zaberou třeba pět minut a můžete je praktikovat dle vaší potřeby i během dne.

A proto jsme si pro vás ve Škole plnění přání připravili několik řízených meditací s Marinou, lektorkou kurzu Jak změnit přání v realitu. Řízené meditace postupně najdete na našem Youtube kanále nebo speciálně ve skupině Školy plnění přání na FB.

Pokud byste měli otázky nebo nějaká témata, na která byste se chtěli zaměřit například v meditacích, nebojte se nás zeptat a napsat nám na e-mail info@skolapp.cz nebo se přihlaste do zmiňované skupiny Školy plnění přání na Facebooku, kde společně s námi můžete sdílet vaše příběhy.