Léčivá síla minerálních náramků

Nejspíše jste se už někdy setkali s přívěsky nebo šperky vytvořenými z nejrůznějších minerálů a drahých kamenů. Kromě toho, že dokáží krásně ozdobit ruku, dekolt nebo krk, mají také spoustu dalších účinků, o kterých byste měli vědět. 

Množí léčitelé věří, že jednotlivé kameny mohou vyzařovat určitý druh energie, která bezprostředně působí  na duševní, fyzickou i mentální stránku našeho bytí. Samotná léčba pomocí kamenů má svůj název. Litoterapie je tedy tradiční přírodní metoda, která používá drahé kameny k léčbě a harmonizaci organismu. 

V následujících řádcích naleznete několik nejznámějších druhů drahých kamenů a přehled jejich účinků na tělo a mysl. 

Achát

 Užití: odvaha, síla, léčení, dlouhověkost, láska, ochrana, úrodnost půdy, uzemnění

Achát nalezneme v různých barevných variacích.  Jde o velice stálý kámen, který může dodat citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu. Pokud se stále tak nějak hledáte, má tento kámen významný účinek na sebedůvěru a napomáhá sebepoznání.  Dále posiluje soustředění, dodává odvahu a upřímnost k sobě samému. Pomáhá překonávat negativní pocity, zahořklost, vnitřní zlobu, odstraňuje vnitřní napětí. Navozuje pocit bezpečí a jistoty, posiluje lásku a dodává odvahu k hledání lásky nové, pomáhá při citových zklamáních. Je to vhodný ochranný kámen pro malé děti.

Ametyst

Užití: čistota, stres, sny, léčení alkoholismu, láska, klid, ochrana, štěstí, odvaha

Tento typicky fialový kámen je mimořádně mocný, s ohromnou ochrannou sílou a má vysoké spirituální vibrace. Má silnou léčivou a očistnou moc. Nápomocen bude, pokud máte neklidný spánek. Je kamenem klidu, protože zahání negativní emoce, tiší strachy, vztek, obavy a zlobu. Naopak zbystřuje mysl a je kamenem pravé, emocionální lásky, navíc také posiluje věrnost. Kromě toho, že podporuje soustředění, pomáhá nám také přijímat nové myšlenky. Dodává rozhodnost, rozvíjí intuici, podporuje proměnu našich záměrů ve skutečnost.

Jaspis

Užití: štěstí, krása, ochrana, zdraví, léčení

Také tento kámen nalezneme ve více barvách. Přináší nejen klid, ale také oporu a pomoc ve stresových situacích. Dokáže sjednotit všechny aspekty života a chrání před fyzickými i duševními riziky. Pohlcuje negativní energie, dodává odvahu k jednání a pomáhá při řešení konfliktů. Zvyšuje organizační schopnosti, podporuje bystrost a představivost, potlačuje nebezpečné touhy a rozmary, přivolává štěstí. Srovnává a nastavuje čakry, každá barva jaspisu přísluší jedné čakře. 

Křišťál

Užití: síla, ochrana, meditace, harmonie, léčení

Je to univerzální, nejúčinnější léčivý krystal na světě, velmi silný zesilovač energie, jenž energii pohlcuje, uvolňuje a reguluje, uvádí ji do naprosté harmonie. Umí stimulovat psychiku, jasnozřivost a samostatnost. Pomáhá sebezdokonalení, ochraňuje před vším zlým a negativním. Naprosto harmonizuje a proto odstraňuje bloky a stává se zrcadlem naší duše, které čistí a chrání auru. Také tento kámen zajišťuje klidný spánek. Odstraňuje škodlivé elektromagnetické záření, čistí geopatogenní zóny. Při meditaci dokáže odfiltrovat všechny rušivé vlivy.

Opál 

Užití: štěstí, síla, peníze, krása, psychismus

Obsahuje barvy i schopnosti všech dalších kamenů, proto může být nabit a naprogramován každým typem energie. Přináší nám štěstí a odhaluje naši vnitřní krásu, probouzí duševní a mystické vize. Dokáže pohlcovat i vysílat, je karmickým kamenem, takže nás učí, že vše, co vysíláme se nám vrací zase zpátky. Umí také chránit a pomáhá objevit a projevit skutečné vlastní já, neboť rozvíjí naše psychické síly, zesiluje zvláštnosti charakteru a odhaluje osobní vlastnosti, které je třeba přeměnit. Vnáší do života světlo, spontánnost a umělecké sklony. Zesiluje city a odstraňuje zábrany, vyvolává věrnost a loajalitu.

Růženín

Užití: láska, krása, uzdravování, trpělivost, životní energie

Stejně jako růžová barna je i růženín symbolem lásky, krásy a uzdravování. Pomáhá nesmělým projevit skrývané pocity. Učí  nás trpělivosti při řešení problémů. Rány srdce, které vznikly tvrdostí, hrubostí, odmítnutím nebo nevšímavosti našich bližních v průběhu našeho života, se pod jeho ochranou zacelí. Dává sílu odpouštět – nám samotným i ostatním a učí sebelásce. Univerzální léčivý kámen, dodávající životní energii, zejména starým lidem. Oživuje fantazii a tvůrčí myšlení. Ničí strachy, zlost, nelibost a pocit viny. Pomáhá přijímat životní změny, doporučuje se při zdolávání krize středního věku.

Tyrkys

Užití: ochrana, láska, přátelství, odvaha, peníze, štěstí, léčení 

Je to posvátný, ochranný a léčivý kámen. Kámen štěstí, amulet cestovatelů. Vhodný pro meditace, zvyšuje intuici. Skvěle harmonizuje mužskou a ženskou energii, neutralizuje elektromagnetický smog, dodává nám energii při vyčerpání organismu. Modrá uklidňuje řečníky před projevem na veřejnosti, podporuje kreativitu, brání sebepoškozování. Přináší vnitřní klid. Podporuje romantickou lásku. Majiteli přináší radost a bohatství.

Kamenů, které mají účinky je velké množství, stejně tak jejich formy. Pořídit můžete surové krystaly, broušené kamínky anebo mohou být součástí šperku. Často se říká, že si vás kámen musí najít. Ptáte se jak? Může to být právě ten, který nás něčím přitahuje na první pohled. Barvou, tvarem, nepatrným obrazcem v barevném vykreslení, který se vám líbí. Není tedy třeba dlouho přemýšlet nad tím, který kámen zrovna potřebujeme, protože ten nejvhodnější si intuitivně volíme sami.

Zaujaly vás drahé kameny a minerály? Navštivte jeden z našich kurzů, kde se dozvíte nejen více o dalších druzích kamenů, ale navíc se je naučíte správně kombinovat. Budeme se těšit!