Den otevřených dveří ve Škole plnění přání, část II.

V minulém článku jsme vám představili některé naše kurzy a slíbili jsme, že se brzy dozvíte více o dalších. Pojďte s námi nahlédnout do tajů kreativity a dejte průchod svému tvořivému já během některých z připravovaných kurzů.

Motivační citát krasopisem

Máte pocit, že “škrábete” jako kocour a pod slovem krasopis si představíte leda německý švabach? To není žádný problém. Kaligrafie, pro niž máme v českém jazyce pojem krasopis, je oborem, který zahrnuje nejen funkční nápisy, ale také ručně psané dopisy nebo výtvarné umění.  V tříhodinovém workshopu pod vedením Markéty Havlové, se s pomůckou brushpen naučíte pracovat ladně a pevnou rukou. Nacvičíte si samotné psaní, budete umět vytvořit akvarelové pozadí s citátem a na závěr si vytvoříte své vlastní dílko. Spoustu barev a legrace při nácviku psaní ocení nejedna tvořivá duše. 

Minerální náramky na míru

Tajemství energií drahých kamenů a minerálů je od pradávna uctíváno napříč kulturami a dnes má léčba pomocí jejich účinků dokonce své jméno. Existuje jich obrovské množství a každý z nich dokáže neuvěřitelným způsobem podpořit jinou oblast našeho života. Protože každý z nás je jedinečnou bytostí s individuálními potřebami, je důležité najít si ten „svůj“ kámen. Na kurzu pod vedením Hany Havlové ovládnete základní charakteristiku polodrahokamů a naleznete ten pravý pro vás. Kromě teoretických poznatků se ale můžete těšit hlavně na praktické tvoření. Naučíte se zvolit vhodnou velikost náramku a vytvořit zajímavou kompozici korálků.

Mandala na plátně

Mandala znamená doslovně kolo nebo energetický kruh. Energetické kruhy měli a mají své místo napříč civilizacemi i náboženstvími po celém světě. Kruh je symbolem harmonie, jednoty a rovnováhy. Zatímco naši předkové pomocí nejrůznějších kruhů komunikovali s bohy, v dnešní době se kreslení mandal často používá v tzv. arteterapii. Jejich tvořením totiž nejen relaxujeme, ale hlavně poznáváme sami sebe. O mandalách ještě určitě napíšeme více a to před některým z několika našich kurzů, které povede Gabriela Šenkýřová.

Dáte s námi průchod své kreativitě? Ne nadarmo se říká, že kreativita vyžaduje odvahu, ale také odložení strachu z toho, že se “to” nepovede. Právě přes chyby se zdokonalujeme a postupně přicházíme k dokonalejšímu, autentičtějšímu výsledku. Zkuste odložit své zábrany a přihlaste se na některý z našich kurzů.