Vše o reflexní terapii

Refelexní terapie ŠPP

Reflexní terapie je metoda stará několik tisíc let. Kořeny této terapie sahají do oblasti Číny, Vietnamu či Egypta, ale je uznávaná i současnou západní medicínou. Je založena na mačkání bodů a plošek na chodidlech, které jsou přímo propojeny s jednotlivými orgány, svaly, klouby a částmi těla.

Mačkáním nebo hlazením reflexních plošek můžeme cíleně léčit nebo posilovat příslušný orgán, výrazně stimulovat činnost lymfatického systému i látkové výměny a posílit imunitu. 

Aplikace takové terapie je vhodná nejen jako prevence i jako léčba. Může vyléčit bolesti zad a páteře, záněty, poruchy štítné žlázy, migrény, nadměrnou únavu či naopak nespavost a celou řadu dalších potíží.

Jednou z jejích největších výhod je okamžitý účinek, takže pomůže i při akutních problémech.

Více se o reflexní terapii dozvíte na komplexním kurzu nebo krátkém workshopu  ve Škole plnění přání.