Tereza Berková

kouč

O koučovi:

Tereza je kouč, který se v současné době věnuje rozvoji lidí na čtyřech úrovních. Na úrovni manažerské pozice, kde vede tým 30 externistů a dvou stálých úvazků. Dále pak na úrovni lektora a pedagoga působící na Univerzitě v Hradci Králové, kde se zaměřuje na vzdělávání široké veřejnosti, ale v neposlední řadě se zde věnuje rodinné terapii. Její poslední a tedy čtvrtá úroveň je osobní a profesní koučování.

Příběh Terezy:

Můj příběh začíná někdy okolo roku 1995, kdy jsem díky skupině plyšáků a dalších hraček objevila svoji vášeň pro vzdělávání ostatních. Tato vášeň mě doprovázela celým mým dospíváním. V pozdějším věku při povídání si s dospívajícími lidmi jsem objevila, že mi velkou radost dělá práce v neformálním vzdělávání a se zážitkovou pedagogikou. V roce 2008 to začalo celé dostávat profesionální obrysy. Nastoupila jsem na Pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové, kde jsem vystudovala magisterský obor Učitelství pro 2. stupeň základních škol – anglický a ruský jazyk. V průběhu studia jsem se pustila do praxe a věnovala se lektorství Programů dlouhodobé primární prevence na základních školách, kde jsem získala neocenitelné zkušenosti s tím, jakou sílu má skupina, jak různá můžou být tzv. „správná řešení“ a přeskládala svůj žebříček hodnot. Po ukončení školy jsem se lektorství věnovala naplno a začala se přesouvat i k práci s dospělými – vzdělávala jsem pedagogy a pustila se i do plnění svého dalšího velkého snu, a to do čtyřletého postgraduálního studia, sebezkušenostního psychoterapeutického výcviku v rodinné terapii. Naučil mě velkému respektu k příběhům ostatních, ukázal mi, že vždycky je cesta ven a že lidé mají v sobě neskutečný potenciál. Prozatím posledním kouskem mojí profesní mozaiky je výcvik profesionálního kouče, který jsem absolvovala, abych svým klientům mohla nabízet širší paletu nástrojů a mohla tvořit přístup, který bude originálně vytvořený právě pro ně.

Co vás u kouče Terezy čeká?

Budu vám věnovat svoji plnou pozornost a budu pečlivě naslouchat všemu, co říkáte. Díky tomu pro vás vytvořím prostor, kde nebudete nijak hodnoceni a budete moci dát průchod svým myšlenkám a třeba se jimi nechat překvapit, či nechat probudit kreativitu.Budu vám pomáhat vaše myšlenky strukturovat, rozplétat a budu hlídat, abychom se věnovali všem z nich a všem stejně intenzivně.V případě potřeby, vám nabídnu nástroje, které vám mohou pomoci např. při rozhodování, zpřehledňování situace, hledání smyslu apod.Budeme společně hledat cíl, který pro vás bude hodnotný a příjemný, který naplní vaši vnitřní potřebu a bude pro vás pozitivní, motivující a takový, který si doopravdy přejete jen a jen vy.