Ing. Ondřej Calábek

NLP kouč a lektor

Ondřej je kouč a lektor, který se specializuje na rychlé a účinné změny v oblasti závislostí, strachů i přístupu k životu. Pozitivních terapeutických změn dosahuje díky technikám NLP (Neurolingvistického programování) i alternativní psychologie. Koučování a lektorské praxi pro různé univerzity a firmy se věnuje od roku 2011. Ondřej vystudoval Advanced Master Practitioner NLP Akademie v Praze, ve které přednáší dodnes. Dále vystudoval VŠE v angličtině. V Univerzitě nové doby v Praze vede semináře a přednáší v menších časových úsecích pro 300 lidi.

Vede tyto kurzy:

V tomto online kurzu se naučíte, jak rozklíčovat své životní…
790 Kč

Ondřejův příběh

Přečtěte si můj příběh, jak se z tlustého, osamělého, výbušného a závislého kluka stal spokojený, šťastný a zdravý kouč NLP.

Během svého života jsem se musel vyrovnat s mnohými problémy. Díky povolání mé mámy jsme se každých pár let stěhovali. Hodně jsem se naučil, ale také mě to poznamenalo. Stal jsem se závislý na počítačových hrách, jídle a částečně i alkoholu, bez kterého jsem se nedokázal zabavit. Nestaral jsem se vůbec o své tělo a můj život neměl žádný směr. Pak jsem se začal věnovat NLP, koučinku a přednášení a život se mi diametrálně změnil.

Nejdřív jsem si uvědomil, že chci pomáhat lidem a tím, že hraji počítačové hry bych toho nedosáhl. Povedlo se mi přeprogramovat závislosti na něco užitečného. Našel jsem si práci, která mě naplňuje a těší. Teď rád vymýšlím semináře a nové koučovací techniky tak, aby byly zábavné a kreativní.

Když jsem si uvědomil, že člověk, který se věnuje osobnímu rozvoji, pomáhá a radí lidem, by neměl být na ničem závislý, vyměnil jsem fast foody za posilovnu. Pocit uspokojení z jídla je silný, ale pocit uspokojení, který získávám ze cvičení, je mnohem dlouhodobější a čím víc cvičím, tím líp se cítím. Na rozdíl od špatných stravovacích návyků, které mě dlouhodobě ničily.

Následovala i velká změna ohledně alkoholu. Přestalo mě bavit chodit do klubů či barů, pít alkohol, chodit pozdě spát a ztrácet tím cenná nejproduktivnější rána. Místo alkoholu jsem studoval, začal meditovat, pročišťovat si tělo i mysl, abych byl připraven stoprocentně fungovat.

Dnes můžu říct, že žiji šťastný, spokojený a zdravý život. Nebylo to snadné, nejdůležitější ovšem bylo udělat první krok. Věřím, že kdybych měl svého osobního kouče, určitě bych dosáhl změn nesrovnatelně rychleji.

I vy můžete udělat klíčový první krok, abyste dosáhli změn, které chcete, a to efektivně, trvale i mnohonásobně rychleji, než kdybyste na to byli sami.

Rád vám v tom pomůžu!

 

Co je NLP (neurolingvistické programování)?

  • NEURO = o našem způsobu přemýšlení tzv.: jak o dané věci (situaci) přemýšlíme.
  • LINGVISTICKÉ = jde o naše vyjadřování, co a jak říkáme. Jak verbálně i neverbálně komunikujeme s druhými lidmi a taky sami se sebou.
  • PROGRAMOVÁNÍ = jde o to, co děláme.