Kateřina Sanislová Dis.

Módní návrhář

Kateřina je módní návrhářka, která vystudovala Střední průmyslovou školu oděvní obor návrhářství a poté Vyšší odbornou školu oděvního návrhářství v Praze, na které prohloubila své znalosti z oblasti mody. Měla příležitost zúčastnit se stáže v Anglii na Birmingham Metropolitan College. V roce 2013 otevřela vlastní ateliér, ve kterém pracuje s každou klientkou individuálně na výběru a zhotovení vhodného modelu. Ráda pracuje s lidmi a předává své poznatky a vjemy, které by ráda předala i prostřednictvím svých workshopů.

Vede tyto workshopy:

Kateřina o sobě napsala...

Už od malička jsem kreslila a tvořila. Své znalosti jsem poté prohlubovala na kurzu kreslení, na kterém jsem zkoušela různé techniky kreslení. Moje maminka šila a tak jsem vyrůstala obklopená různými látkami a nitěmi… Už v 11 letech jsem vytvořila svou malou kolekci. Když jsem se rozhodovala pro budoucí povolání oblast mody pro mě byla jasnou volbou. Měla jsem možnost během studií se zúčastnit stáže na Birmingham Metropolitan College v Anglii. Po absolvování školy jsem si otevřela vlastní ateliér, v kterém se věnuji převážně zakázkové tvorbě pro konkrétní klientku.

V mé tvorbě mě inspirují hlavně různé druhy materiálu.

Na škole jsem měla možnost se seznámit i s dějinami výtvarného umění a kvůli úžasné profesorce jsem si zamilovala umění a to zejména architekturu. Mám ráda moderní architekturu s výtvarným pojetím, ale velice i zákoutí starých měst, které mě vždy potěší na duši.