Mgr. Jan Kroča

Umění tarotu

Honza Kroča je vystudovaný historik a bohemista (FF UK). Díky zájmu o symboliku umění se už před 20 lety dostal k Tarotu, tedy systému karet, které částečně pocházejí ze starého Egypta a dalších vyspělých civilizací.

Tarot slouží nejen k předpovídání budoucnosti, ale hlavně k tomu, aby nám ukázal naše momentální možnosti a potenciály. Tarot je propojený s psychologií i astrologií a může nám pomoci při řešení důležitých životních otázek.  

Honzovy kurzy Tarotu jsou určeny pro začátečníky a mírně pokročilé. Na začátku hodiny si povídáme o významu vybraných karet, pak už se dělají praktické výklady. Je lepší absolvovat celý kurz, ale můžete se zúčastnit jen vybraných lekcí.

Vede tyto kurzy:

Příběh Honzy

Od dětství mě zajímalo všechno tajemné a mystické. Už jako kluk jsem trávil hodně času v divoké přírodě i v knihovnách.  Při studiu historie v Praze jsem se zákonitě dostal k Tarotu a dalším karetním systémům. Průběžně studuji i další „hermetické“ nauky, jako je alchymie, astrologie a geomancie, tedy práce s energiemi krajiny.

Dnes působím jako průvodce turistů a poutníků po tajemných místech i posvátné architektuře, například ve společnosti AstroPraha.cz.  Podílím se na projektech léčení české a moravské krajiny. Pomáhám lidem energeticky vyladit jejich pozemky a samozřejmě také vykládám karty. Učím i výklady z kávové sedliny, runových kamenů, letu ptáků a zvuků přírody.  Ale Tarot pořád vede! Naučím vás s ním pracovat, aby se kouzelné karty staly praktickým pomocníkem a průvodcem pro vás i vaše blízké.