Martina Hlaváčková

Abstraktní malovaní

Martina je lektorka, zabývající se malováním abstrakcí akrylovými barvami. Za své působení již lektorovala mnoho minikurzů v oboru malování akrylem. Její snahou je především zájem o kreativní seberealizaci a předávání nabytých schopností. Ukázat lidem, že kreativita kvete v každém z nás. Malování patří mezi její největší koníčky, jak sama říká, dodává jí to pocit klidu, zbavuje stresu a dodává spoustu pozitivní energie.

Krom uměleckého vyžití dává prostor i pohybovým aktivitám - v rámci loňské celoroční akce „Praha město pohybu“ vyučovala seniory správnou techniku chůze zvanou Nordic walking a chystá další pohybové aktivity.

Vede tyto kurzy:

Příběh Martiny

Už v dětství jsem velmi ráda kreslila a malovala. Měla jsem ráda hodně knihy, a proto jsem si zvolila jako povolání předtiskovou přípravu tiskovin. Obor jsem vystudovala na polygrafické škole a potom jsem pracovala v mnoha reklamních agenturách, tiskárnách, časopisech a dokonce i v animačním studiu. Pracovala jsem na obou platformách PC i MAC. Potom jsem vyzkoušela i jiné obory, jako asistentskou činnost v realitní kanceláři, apod.

Cítila jsem však, že mne toto povolání plně nenaplňuje, avšak vrátit se zpět naplno k malování bylo v té době nemožné. Rodina mne zaměstnávala na plný úvazek. Ale jsem nenechala nic náhodě a absolvovala spoustu různých výtvarných kurzů, které mně pořád posouvaly dál a dál, rozšiřovaly můj rozhled a rozvíjely kreativitu.

Když tedy moje dvě děti dospěly, vrátila jsem se zpátky ke své původní zálibě - kreslení a malování.
Malování barvami na plátno nebo kreslení pastelkami mě hodně chytlo a začala jsem se tomu věnovat naplno.

Krom uměleckého talentu jsem rozvíjela i svou mysl, duši a vědomosti v jiných směrech. Jsem absolventkou základního kurzu Silvovy metody - kontroly mysli, absolvovala jsem 4 roky studia na Univerzitě nové doby Milana Calábka.

Můj rozvoj v jiných oblastech se otiskl i do umělecké tvorby a s nadšením jsem začala s tvorbou mandal.

Malování a ruční práce mě velice baví, úžasně si u nich odpočinu a dám průchod své fantazii, baví mne plést, háčkovat, šít a vyrábět různé věcičky - např. nyní mám v plánu malování na sklo a výrobu malých lucerniček na svíčky a malování na textil.

Když člověk něco vyrábí, plně se soustředí na přítomnost, tím pádem relaxuje a stává se šťastným při procesu tvoření. Je to úžasný způsob zbavování se stresu. A navíc je za ním vidět výsledek tvoření, kterým může obdarovat někoho blízkého. Takový dárek je tvořen s láskou a je to ten nejoriginálnější originál.

Pomůžu vám najít pěknou zálibu, nového koníčka, který může obohatit váš život.