Bc. Kateřina Luková

Zdraví životní styl

Kateřina je lektorka, která se již několik let věnuje sportovnímu a rekondičnímu oboru. Vystudovala vysokou školu TVS Palestra - obor sportovní a kondiční specialista. 15 let se věnovala lektorování sportovních kurzů pro dospělé Cesta ke zdraví. 10 let působila jako pedagog na waldorfské škole, vyučovala tělovýchovu, biologii a ruční práce. Další její působení je v oboru terapeutická Shiatsu, kterou vystudovala na Akademii Kidokai. V současné době se věnuje poradenství v oblasti epigenetiky, výživy a zdravotní prevence. 

Vede tyto kurzy:

Kateřin příběh

Jak už to často bývá, i já jsem byla svými rodiči směřována ke studiu a práci, která se jim zdála být finančně atraktivní.  Měli vizi, že budu úspěšná daňová poradkyně či právnička a k tomu mě vedli.  O směru mé životní cesty se ale rozhodlo mnohem dříve.  Do čtyř let jsem žila převážně v láskyplné péči svých prarodičů. Dědečka velmi často trápily dusivé záchvaty kašle doprovázené apnoe a já mu tolik toužila pomoci.  Když jsem byla v pubertě, dědeček onemocněl rakovinou a já jsem sledovala, jak se mi ztrácí před očima jeho tělo a pod vlivem morfia i jeho bystrý duch. A já byla naprosto bezmocná… To byl tedy první milník na mé cestě.

Druhým milníkem byly bezesporu mé vlastní zdravotní potíže a vlastně i řešení zdravotních problémů mých tří dětí. I když nešlo o nic vážného, brzy jsem zjistila, že nechci jít cestou klasické medicíny. S dětmi jsem navštěvovala skvělého antroposofického lékaře. V jeho ordinaci se mi vždy otevíraly nové a nové dveře souvislostí, příčin a hlavně řešení našich zdravotních potíží. 

Třetím milníkem, který mě na mé cestě posunul trochu více východním směrem, bylo studium na Akademii Kidokai, obor Shiatsu terapeut.  Zde jsem objevila tenká vlákénka toků energie, léčivou sílu doteku a ozdravné účinky makrobiotické stravy. No a posledním milníkem bylo (a stále je) studium na Univerzitě nové doby pana Milana Calábka. Je to studium velmi komplexní, zahrnující genetiku, epigenetiku, fytoterapii, psychoterapii, filozofii, historii. Vše propojené, zasazené do kontextu dnešní doby a současného člověka.

Milníky na mé životní cestě mě tedy vcelku jasně navedly k cestě pomoci druhým. Snažím se tedy pomáhat, ať už tím, že předávám získané informace formou přednášení, osobních konzultací nebo lektoruji pohybové kurzy. Po své cestě jdu s pokorou a s pocitem naplnění a radostí v srdci.

Těším se na Vás