Eleonora Fritscherová

Umělecká tvorba z kůže

Eleonora je lektorka, která našla svoji životní zálibu při práci s kůží. Svůj život si neumí představit bez navrhování a jiné tvořivé činnosti. Kreativní tvorba pro ni znamená seberealizaci a relaxaci zároveň.   Léta nasbírané poznatky a zkušenosti ráda předává dál. Organizuje kreativní kurzy pro děti a seniory a působí jako dobrovolnice v komunitních centrech. Motto, které ji provází celým životem, zní: „Touha po kráse je věčná“.

Eleonora napsala...

Milí kreativci,

Jmenuji se Eleonora Fritscherová. Vystudovala jsem Vysokou školu textilní a mám pedagogické minimum Univerzity Karlovy.  Pražská psychoterapeutická fakulta mi otevřela nové obzory a možnosti použití dosavadních znalostí v arteterapii. Učila jsem odborné předměty na VOŠON a SPŠO, organizuji kreativní kurzy pro děti a seniory, působím jako dobrovolnice v komunitních centrech.

Rukodělné práce mne uchvátily už v raném dětství a ta láska trvá dodnes. Neumím si představit život bez navrhování a jiné tvořivé činnosti. Zalíbení jsem našla při práci s kůží, kde obzvlášť vyniká preciznost řemeslného zpracování. Ráda experimentuji a improvizuji při kombinování kůže s pleteninou, manšestrem, vlnou, denimem, krajkou a jinými látkami s rozdílnou strukturou a složením. Největší radost mám, když dokážu z minima vytěžit maximum. Mé výtvory jsou určené ženám, které jsou rády ženami a ve kterých v koutku duše zůstal skrytý maličký kousek princezny.

Kreativní tvorba je pro mne seberealizací a relaxací zároveň. Léta sbírané poznatky a zkušenosti ráda předávám dál cestou výtvarných kurzů. 

Díky kurzům v sobě probudíte fantazii, dozvíte se mnoho zajímavého, a to vše v přátelském prostředí. Hlavně se nemusíte bát, že to nezvládnete anebo že nemáte žádné zkušenosti tohoto druhu.  Trpělivě vás krok za krokem provedu v kruhu malých skupinek světem kůží, kde se seznámíte se stejně naladěnými lidmi. Snažím se, aby moje kurzy byly dostupné širší veřejnosti. Jsou vhodné i pro děti od 10 let s doprovodem dospělé osoby.

Věřím, že vámi vytvořené výrobky učiní radost a užitek vám i vaším blízkým.