Tarot jako pomocník při rozhodování

Originální kurz „Tarot a výklad pro začátečníky a mírně pokročilé“ ve Škole plnění přání má mnohem širší přesah, než by se na první pohled mohlo zdát.

V dnešním rychlém a pestrém světě se nabízí obrovské množství různých příležitostí. Není problém získat informace všeho druhu, nakládat s nimi dle vlastního uvážení a rozhodovat se podle nich. Tento fakt přináší do našich životů volnost a do jisté míry odstraňuje zábrany v tom, abychom šli za vytouženým štěstím. Pro jednoho to může být nalezení vhodné formy práce, pro jiného partnerství a pro dalšího třeba rozhodnutí o výběru školy. 

Obrovské množství příležitostí má ale i své nevýhody, často vůbec nevíme, kterou z lákavých možností si máme vybrat. 

Někdy se spoléháme na intuici, jindy na rozum, ale v rozhodování nám mohou pomoci také karty. Lépe řečeno, výklad pomocí karet, jejichž univerzální symboly pomáhají v orientaci ve složitém světě.  

Většina moderních koučů i psychologů se shoduje na jednom  – se změnami v našem životě není třeba na nic čekat. Lepší práci i kvalitnější vztah můžeme hledat bez odkládání a bez ohledu na názory svého okolí. V této svobodné době už nemusíme brát ohledy na tlak zvenčí, zkostnatělé rodinné tradice ani náboženské požadavky. Můžeme jednat okamžitě a opřít se můžeme právě o karty.

Světově nejrozšířenější systém výkladu karet se jmenuje Tarot. Pochází už ze středověku a tvoří ho 22 karet takzvané velké Arkány a 56 karet malé Arkány. Celkem tak má Tarot 78 karet, jejichž význam odpovídá 78 základním životním situacím. Z tohoto důvodu může být Tarot velmi užitečným pomocníkem v každodenním životě.

V rámci kurzu „Tarot a výklad pro začátečníky a mírně pokročilé“, se naučíme porozumět významu jednotlivých karet. Ukážeme si, jakým způsobem je možné vykládat karty na různé životní situace.  Jinak totiž budete vykládat, když půjde o vylepšení mezilidských vztahů nebo otázku zdravotního stavu. Jiný způsob zase zvolíte při rozhodování mezi více nabídkami práce nebo při výběru školy pro děti.  Po absolvování našeho kurzu Tarotu budete schopni vykládat karty nejen sobě, ale i svým blízkým. 

Pozn.: Kurz otevíráme už 25.9., nastoupit však lze, po dohodě, i od druhé lekce, která proběhne 16.10.2019.